Fitness dla seniorów

Ruch to zdrowie!

Odpowiednio utrzymana kondycja fizyczna znacznie poszerzy Państwa możliwości. Czy wiek stanowi jakąkolwiek przeszkodę? Absolutnie nie! Mimo, że postęp techniczny, technologiczny, a także medycyna znacząco poszły do przodu, istnieje szereg schorzeń, z którymi nie sposób dać sobie radę. Nikt nie opracował jeszcze lekarstwa na postępujący upływ czasu. Mimo, że procesu starzenia nie da się zatrzymać, możemy go znacznie opóźnić.

Jak dłużej cieszyć się zdrowiem? Przedstawiamy Państwu zajęcia Zdrowy Kręgosłup. Doświadczony rehabilitant pokaże Państwu serię ćwiczeń zarówno rozciągających jak i wzmacniających mięśnie kręgosłupa i stawów.

Już kilka zajęć wystarczy by poczuć się o kilkanaście lat młodszym. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwolą Państwu zniwelować bóle kręgosłupa i sprawią, że codzienne czynności staną się przyjemne i bezbolesne. Zdobądź siłę by nosić swoje wnuki na rękach – skorzystaj już teraz z naszej sekcji gimnastycznej.

Pamiętaj – w zdrowym ciele zdrowy duch!

 

Zajęcia rozpoczynają się 5 października 2017. Odbywają się cyklicznie w każdy czwartek o godz. 14:00.

 

Akademia kulturalna

Pamiętaj, każdy zasługuję na odrobinę wytchnienia od otaczającego nas zgiełku. Przystań, złap oddech i chociaż przez parę chwil zapomnij o całym świecie.

Wsłuchaj się w najpiękniejsze dźwięki muzyki, obejrzyj najpopularniejsze spektakle teatralne – korzystaj z naszej sekcji kulturalnej i poszerzaj swoje horyzonty. Na świecie jest tak wiele pięknych rzeczy, budynków, obiektów. Sztuka otacza nas niemal na każdym kroku. Pomyślcie Państwo, czy nie miło rozwijać się również kulturalnie? Jeżeli nie masz żadnych planów na popołudnia, bądź wieczory zapraszamy po bilety!

Nasza akademia współpracuje z wieloma instytucjami kultury, w tym z Teatrem Polskim, Operą na Zamku, Filharmonią.

czas wolny w szczecinie - propozycje

Warsztaty, szkolenia, wykłady, spotkania.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny jest rozwój osobisty i dobre samopoczucie. Przedstawiamy Państwu szereg kursów obejmujących zarówno psychiczne jak i fizyczne predyspozycje każdego z nas.

 

  • Warsztaty psychologiczne – są cyklicznymi spotkaniami rozwoju osobistego (wtorki, piątki). Ideą warsztatów jest rozwój osobowości poprzez konfrontacje teoretycznej wiedzy psychologicznej z doświadczeniem osobistym każdego z nas. Dzięki uczestnictwu w warsztatach psychologicznych nabędą Państwo wiedzę oraz umiejętności z wielu dziedzin psychologii, które wykorzystuje się w życiu codziennym, między innymi z zakresu pozytywnego myślenia, komunikacji międzyludzkiej, asertywności, manipulacji, radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania problemów osobistych i wielu innych. Spotkania zawierają część wykładową oraz część dyskusyjną.
  • Warsztaty z wizażu, stylizacji i pielęgnacji skóry – nasze ekspertki doradzą jak pielęgnować cerę i dobrać odpowiednie kosmetyki, w zależności od rodzaju skóry. Dojrzała uroda wymaga odpowiedniego podkreślenia i pielęgnacji.
  • Projekt "Spotkania z ..." –  cyklicznie, w każdy piątek organizujemy darmowe spotkania z ciekawymi ludźmi (był u nas m. in. Aleksander Doba, Monika Szwaja, Zespół Jack Pot z programu Must Be The Music), poza tym są to wykłady/warsztaty ze specjalistami z różnych dziedzin. Ten cykl pozwala poznać interesujących ludzi, poszerzyć horyzonty i zdobyć nową wiedzę.
  • Warsztaty Treningu Pamięci – na zajęciach prowadzonych przez psychologa zdobędziesz podstawową wiedzę o pamięci, poznasz rozmaite techniki pamięciowe i metody pomagające zapamiętywać coraz to więcej nowych informacji, poprawisz pamięć i sprawność myślenia. Zwiększysz umiejętność koncentracji i spostrzegawczości. Nauczysz się lepiej korzystać z własnego umysłu.
  • Dietetyk - dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i wygląd, proponujemy spotkania z Panią dietetyk. Wykłady lub porady w małych grupach.

Good morning! Guten Morgen! Buongiorno! Buenos días! Dzień Dobry!

W XXI wieku znajomość języków obcych staje się podstawą. Mówi się, że na naukę nigdy nie jest za późno.

My oczywiście podtrzymujemy to stwierdzenie i zapraszamy Państwa na kurs językowy.

Kurs językowy

Doświadczeni lektorzy chętnie podzielą się swoją wiedzą w przyjemnym klimacie i bezstresowej atmosferze.

Zaskocz wszystkich swoimi umiejętnościami lingwistycznymi. Pomyślcie Państwo, że parę godzin kursu może mieć swoje efekty w przyszłości. Język angielski jest używany niemal w każdym państwie na świecie, można go wykorzystać wyjeżdżając na wakacje poza tereny naszego pięknego kraju. Wspaniale jest również wiedzieć, co zamawia się w lokalnej włoskiej restauracji.

Jakie zaskoczenie ogarnie wszystkich, gdy w niemieckim barze w ich ojczystym języku poprosisz o kiełbasę oraz piwo. Znajomość języków obcych w globalizującym się świecie jest nie do przecenienia. Jeżeli myślą Państwo, że na naukę jest już za późno, wystarczy skorzystać z naszej oferty skierowanej specjalnie dla Seniorów, aby przekonać się, że wiek nie jest przeszkodą w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Nowe grupy językowe tworzymy przez cały rok - przyjdź, zadzwoń na pewno znajdziemy miejsce dla Ciebie.

Artykuł o nauce języków obcych: Seniorzy i języki obce. Na naukę nigdy za późno!

 

Kurs obsługi komputera!

Męczy Cię, że Twoje dzieci, bądź wnuki spędzają niezliczoną ilość godzin w wirtualnym świecie? Dołącz do nich! Przedstawiamy Państwu prosty i szybki kurs obsługi komputera. Być może komputer wygląda skomplikowanie, ale to tylko wrażenie. Nabycie umiejętności jego obsługi może znacząco urozmaicić, a przede wszystkim ułatwić codzienne życie. Nie wierzysz? Wystarczy parę lekcji, a będziesz mógł zamówić zakupy spożywcze prosto pod swoje drzwi, zakupić prezent (w znacznie niższej cenie), albo rozerwać się układając pasjansa.

Kurs prowadzony jest przez doświadczonych instruktorów, którzy w łatwy i przyjazny dla Państwa sposób przekażą Wam swoją wiedzę i umiejętności. Odkryj zalety korzystania z Internetu. Parę godzin wystarczy, by dowiedzieć się jak elektronicznie wysłać pismo do ZUSu, gdzie najbliżej znajduje się dobry lekarz specjalista, w której galerii są największe promocje, jak usunąć zmarszczki ze zdjęcia za pomocą prostych programów graficznych, bądź jak za darmo rozmawiać z bliskimi przez Internet.

Kurs składa się z 50 godzin nauki i jest podzielony na etapy po 10 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny.

I ETAP  

- pierwsze uruchomienie komputera

- podstawowe funkcje, zasilanie

- nauka pisania i edytowania tekstu w programie WordPad

- połączenie z Internetem, podstawy Internetu, wyszukiwanie Informacji

- komunikacja miejska, PKP, planowanie dojazdu,

- wirtualne zwiedzanie


 

II ETAP

- zakładanie konta poczty email, wysyłanie, odbieranie i usuwanie wiadomości

- tworzenie i edytowanie książki adresowej

- wysyłanie i odbieranie załączników – zdjęć, dokumentów itd.

- foldery i pliki, organizacja danych w komputerze

- obsługa Pendrive, przenoszenie danych


 

III ETAP

- przesyłanie artykułów, filmów i muzyki, YouTube

- blokowanie reklam w Internecie

- aparaty cyfrowe i telefony – przenoszenie zdjęć i porządkowanie

- programy do wideo-rozmów, instalacja i funkcje

- odtwarzanie i nagrywanie płyt


 

IV ETAP

- Bankowość internetowa

- darmowe ogłoszenia w Internecie, wyszukiwanie i sprzedawanie

- Allegro, Tesco i inne sklepy Internetowe i ogłoszenia


 

V ETAP

- bezpieczeństwo w Internecie, program Antywirusowy

- pozyskiwanie muzyki i filmów z Internetu

- Facebook – zakładanie konta i obsługa

- wirtualne dyski danych

- książki elektroniczne, pozyskiwanie i czytanie


 

KOŁO KOMPUTEROWE

Ukończyłeś kurs komputerowy ale dalej chcesz doskonalić swoje umiejętności?
Zapraszamy na koło komputerowe czyli zajęcia dla ciekawskich, które pomogą rozwiązać pozostałe problemy z obsługą komputera. Zajęcia prowadzone aktywnie, ze szczególnym nastawieniem na indywidualne potrzeby słuchacza.

 

W swojej ofercie posiadamy także kursy:

  • Cyfrowa obróbka zdjęć, filmów - podstawy wiedzy o fotografii, funkcje aparatu cyfrowego, skanowanie, transmisja obrazów, archiwizacja, informacje na temat obróbki obrazu, retusze zdjęć, kadrowanie, udane drukowanie zdjęć, obróbka wideo.

  • Obsługa telefonu komórkowego - zajęcia prowadzone indywidualnie, bądź w niewielkich grupach maks. 5 osób. Nauczymy Cię korzystania z podstawowych funkcji i narzędzi telefonu komórkowego, personalizacji telefonu, odbierania i wysyłania SMS i MMS.

  • Obsługa cyfrowego aparatu fotograficznego - poradzimy, jaki kupić aparat, który spełni twoje oczekiwania. Poznasz funkcje i obsługę aparatu cyfrowego, zdobędziesz umiejętności przenoszenia zdjęć na komputer oraz drukowanie.

  • Kurs fotograficzny - praca z aparatem fotograficznym, jak robić udane zdjęcia, zajęcia teoretyczne oraz plener.

internet dla seniora

Newsletter

Bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera by otrzymywać najważniejsze informacje!

Partnerzy Akademii

opera na zamkupomorska szkola psychologiipomorska szkola informatykiprojekt nasza europateatr polski

© 2017 Aktywni 50 plus - Akademia Seniora. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wdrożenie: Dajnowiec.pl