ZWIEDZALIŚMY Świnoujście

WYJAZD DO ŚWINOUJŚCIA

Czy była to niezapomnianą przygodę? No na pewno zapamiętamy ją na długo 🙂

Nasza Akademia w Podróży zaprosiła  na wyjątkowy wyjazd do malowniczego Świnoujścia, które jest nie tylko urokliwym kurortem nad Bałtykiem, ale także znanym ośrodkiem jodowania.

Chcieliśmy się nieco dotlenić, najodować ale też zwiedzić Świnoujście z przewodnikiem – zapewne nigdy tego nie robiliście – oraz przepłynąć się statkiem MS Adler Baltica aby zwiedzić Fort Gerharda i Latarnię morską. Kilka osób weszło na samą górę, a to wysoka na 68 metrów, licząca ponad 300 krętych schodów jest najwyższą latarnią nie tylko naszego wybrzeża, ale również najwyższą na Bałtyku oraz jedną z najwyższych na świecie. Adiutant w Forcie nieźle nas wymusztrował i pokazał cały, wspaniały Fort.

Pojechaliśmy oczywiście nowo wybudowanym tunelem!!! Przeprawa pod cieśniną Świny połączyła wyspę Wolin z wyspą Uznam, na której znajdują się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska. Kluczową dla mieszkańców inwestycję oddano do użytku 30 czerwca. Koszt budowy tunelu przekroczył 900 mln zł, z czego prawie 775,7 mln to dofinansowanie z UE (85 proc.).

Była to wyjątkowa okazja, aby spędzić aktywnie czas, poszerzać swoją wiedzę i cieszyć się pięknymi widokami w towarzystwie wspaniałych ludzi.

Dołączcie do nas w tej niesamowitej podróży!

telefon: 508 199 196

 

Podobne wpisy