1,5% PODATKU DLA AKADEMII

Drodzy, jeśli mamy Wasze zaufanie i chcielibyście przekazać swoje 1,5 procent podatku dla Akademii to musicie wiedzieć, że za te pieniądze planujemy wymienić krzesła w salach. Wpisz w PIT  KRS: 0000377928    cel szczegółowy:   WSPARCIE DLA AKADEMII SENIORA    http://bit.ly/48fI0Ib

 

Instrukcja przekazania 1,5% podatku na rzecz Akademii Seniora

Aby przekazać 1,5% podatku na rzecz akademii seniora, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

Otwórz formularz PIT-28 lub PIT-36:

Otwórz formularz podatkowy PIT-28 (dla osób prowadzących działalność gospodarczą) lub PIT-36 (dla osób zatrudnionych na umowę o pracę).

Znajdź odpowiednie pole:

W formularzu PIT, znajdź odpowiednie pole do wpisania informacji dotyczących przekazania 1,5% podatku na organizację pożytku publicznego.

Wpisz numer KRS :

W miejscu przeznaczonym na numer KRS (krajowego rejestru sądowego), wpisz numer 0000377928, który jest numerem KRS.

Określ cel przekazania:

W polu przeznaczonym na cel przekazania, wpisz „WSPARCIE DLA AKADEMII SENIORA„. Upewnij się, że dokładnie podajesz ten cel, aby środki zostały przekazane do właściwej organizacji.

Zaznacz oświadczenie o przekazaniu 1,5%:

W formularzu znajdź oświadczenie dotyczące przekazania 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego i zaznacz odpowiednie pole potwierdzające.

Podpisz i złóż deklarację:

Podpisz formularz zgodnie z instrukcjami i dostarcz go do odpowiedniego urzędu skarbowego.

Ważność celu przekazania:

Podkreśl, że cel wpisany w deklarację, czyli „WSPARCIE DLA AKADEMII SENIORA„, jest niezwykle ważny. Pamiętaj, że poprawne określenie celu gwarantuje, że środki trafią dokładnie do akademii seniora.

Sprawdź poprawność informacji:

Przed złożeniem deklaracji, sprawdź, czy wszystkie informacje, takie jak numer krs i cel przekazania, są poprawne.

Wysłanie deklaracji:

Wypełnioną deklarację podatkową można złożyć osobiście w urzędzie skarbowym lub elektronicznie, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dzięki spełnieniu powyższych kroków, przyczyniasz się do wsparcia akademii seniora poprzez przekazanie 1,5% swojego podatku. Pamiętaj, że każda taka darowizna ma istotny wpływ na rozwijanie działań organizacji na rzecz seniorów.

 

Podobne wpisy