Co to był za październik

Październik to miesiąc, który w Akademii Seniora w Szczecinie obfitował w niezliczone atrakcje, spotkania i wycieczki. Nasza wspólnota aktywnie uczestniczyła w różnego rodzaju wydarzeniach, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń i wzbogaciły nasze życie.

Rozpoczęliśmy październik od pełnego emocji spotkania z Adamem Dzieciniakiem, aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie. Nasza grupa uczestników miała okazję uczestniczyć w spotkaniu, który dostarczył nam nie tylko rozrywki, ale także inspiracji i wzruszeń. Teatralne spotkania zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych seniorów, a październikowe  było wyjątkowe, gdyż poinformowaliśmy o nowym projekcie – „Warsztatach z mistrzem” i rozpoczniemy niebawem zajęcia teatralne, którego reżyserem i inspiracją będzie Adam Dzieciniak.

Spotkaliśmy się z funkcjonariuszami Policji aby porozmawiać o bezpieczeństwie w domu i poza nim. Bardzo ciekawe, edukacyjne spotkanie. Kolejnego dnia wyjechaliśmy do Wrocławia aby przez 3 dni nie tylko poznać Wrocław i okolice ale również i siebie. Zobaczyliśmy Rynek i Panoramę Racławicką i ZOO i Ogród Japoński ale też i Zamek Książ – zachwyciła nas też pogoda – ciepło i słonecznie.

Kolejnym wydarzeniem, które wprowadziło nas w atmosferę wspomnień, była wycieczka do Muzeum Techniki w Szczecinie. To była doskonała okazja, aby cieszyć się tym, co kiedyś było normalnością i codziennością a dziś z łezką w oku wracało do nas we wspomnieniach.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z paniami od pielęgnacji twarzy i makijażu. Warsztaty w małych grupach dały naszym członkiniom nie tylko poznać tajniki ale też zobaczyć to, co być może skrywały a warto jest pokazać 🙂

Spotkanie z fantastyczną panią dietetyczką było wielkim wydarzeniem w Akademii na które przyszło tyle osób, że wynajęliśmy salę konferencyjną, gdyż sprawy zdrowia i żywienia są wciąż niezwykle ważne.

Wspaniałe, merytoryczne spotkanie w sali konferencyjnej zgromadziło wiele osób, które nie tylko otrzymały bezcenną wiedzę od profesora Lubińskiego, ale także mieli okazję zadawać pytania i dyskutować na temat zdrowego stylu życia, roli pierwiastków w żywieniu i ogólnego dobrostanu. Profesor podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami i wskazówkami, inspirując do podejmowania świadomych wyborów w codziennym życiu. To wyjątkowe wydarzenie przyniosło nam nie tylko nową wiedzę, ale także motywację do dążenia do zdrowszego i bardziej świadomego życia.

Pojechaliśmy do Poczdamu aby zobaczyć jego skarby, jak również zerknąć na „dżunglę dyń” – wspaniała wycieczka. która na długo zostanie w naszych głowach 🙂   A druga grupa w tym czasie wyjechała znów do Wrocławia, bo do Wrocławia można wracać i wracać – piękne, wspaniałe miasto i oczywiście wspomnieć trzeba, że równie fantastyczny przewodnik  pan Artur 🙂

Październik zakończyliśmy spotkaniem z panią profesor dr hab. Iwoną Wiśniewską Salomon, która jest nie tylko wspaniałą dyrygentką i stworzyła Chór Kameralny przy Akademii Rolniczej ale jest też psychologiem i poprowadziła drugie już spotkanie na temat depresji. Spotkanie to było dodatkowo okraszone wspólnym jedzeniem zupy pomidorowej – nieco innej ale wspaniałej w smaku 🙂

Nie wspominając, że codziennie zajęcia ma  wiele grup językowych (angielski, niemiecki, włoski i hiszpański), zajęcia komputerowe, z obsługi telefonu oraz zajęcia ruchowe (Zdrowy kręgosłup i Pilates).  To też w październiku rozpoczęliśmy pilotażowy program spotkań integracyjnych, gdzie dyskutujemy i  wymieniamy opinie na dany temat.

Nie można zapomnieć również o kreatywności i dobroduszności naszych seniorów, gdyż zostaliśmy obdarowani zarówno słodyczami, kawami ale też upominkami, kwiatami…  to jest fantastyczne, że mamy prawdziwe miejsce, gdzie nie ma zawiści, nerwów a za to jest wspaniała atmosfera, radość, żarty, pomoc i środowisko – jak w domu, gdyż wiele osób ma tu swoje kubki aby pić kawę i herbatę – bo w Akademii zawsze była i będzie kawa, herbata, woda czy ciastka – zawsze bezpłatnie dla wszystkich. Jest dumni z naszej wspólnoty seniorów, którzy są nie tylko aktywni, ale także pełni entuzjazmu i otwarci na nowe doświadczenia. Październik to tylko przykład tego, jak wiele wrażeń i radości możemy czerpać z naszych spotkań i aktywności.

Z niecierpliwością oczekujemy na listopad, który przyniesie kolejne wyzwania i przygody. Nasza Akademia Seniora jest miejscem, gdzie nieustannie inspirujemy się nawzajem do czerpania radości z życia i nauki, niezależnie od wieku.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach i wydarzeniach w Akademii Seniora!

Podobne wpisy