KLEJNOTY SAKSONII

KLEJNOTY SAKSONII   MORITZBURG, MIŚNIA, BASTEI, RATHEN, WEESENSTEIN

TERMIN: 07.04.2024

Zapraszamy Państwa wraz z naszym partnerem firmą Wondertours na jednodniową wycieczkę do Klejnotów Saksonii.

Wyjazd: 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa). Przejazd do Moritzburga, gdzie zobaczymy piękny barokowy pałac na wodzie, należący niegdyś do króla Polski Augusta II Mocnego. Usytuowany pośrodku sztucznego stawu, czterowieżowy pałac, był miejsce licznych biesiad króla Polski i elektora Saksonii.

Następnie przejazd do Miśni, gdzie zwiedzimy znaną na całym świecie manufakturę porcelany. Produkowane tu od ponad 300 lat wyroby, to prawdziwe dzieła sztuki zdobniczej, osiągające niekiedy zawrotne ceny. Obserwując kolejne etapy pracy   artystów, prześledzimy cały proces powstawania porcelanowych dzieł sztuki. Zwiedzimy  też  wystawę muzealną prezentującą najwspanialsze figury i naczynia stworzone tu na przestrzeni różnych epok. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy położone na skale XIII – wieczną Katedrę św. św. Jana i Donata i zamek Albrechtsburg. Urokliwe, kręte uliczki Starego Miasta doprowadzą nas na Miśnieński Rynek z ratuszem i kościołem Najświętszej Marii Panny, na którego wieży umieszczony jest carillon złożony z porcelanowych dzwonów.

W dalszej części dnia przejazd do skalnego miasta Bastei. Na miejscu imponujące formacje skalne wznoszące się na wysokość niemal 200 m. ponad meandrującą w dolinie rzeką Łabą. 40 minutowy spacer szlakiem wiodącym przez malownicze zakątki, skalne wyłomy i platformy widokowe zawieszone na skałach. Po drodze Basteibrücke – kamienny most będący inspiracją dla niemieckich romantyków z Casparem Friedrichem na czele. Pochodzący z XIX w. blisko 80 metrowy most, jest największą atrakcją regionu przyciągającą około miliona turystów rocznie.

Krótka przerwa w uzdrowiskowej miejscowości Rathen, a następnie rejs promem na przeciwległy brzeg Łaby. Na zakończenie udamy się do miejscowości Müglitztal, gdzie znajduje się wzniesiony na skale zamek Weesenstein. Jego najstarsza – średniowieczna część znajduje się na górze budowli, zaś kolejne kondygnacje budowane były z biegiem stuleci coraz niżej. Zobaczymy tu również barokowy park pałacowy, przez który wije się koryto rzeki Müglitz.

Wyjazd w drogę powrotną. Planowane zakończenie wycieczki około godziny 23:00

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, opieka przewodnika, ubezpieczenie.   CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu i zestawów tour-guide (15 euro)

Podobne wpisy