Klub Seniora w Akademii Seniora służy jako miejsce spotkań i aktywności dla osób dorosłych. Ma na celu zapewnienie możliwości spędzenia czasu w miłej atmosferze, nawiązania nowych kontaktów, a także uczestniczenia w różnego rodzaju aktywnościach, spotkaniach, kursach i zajęciach, wyjściach i wycieczkach.

Oferujemy szereg działań, które odpowiadają potrzebom i zainteresowaniom wszystkich młodych duchem. Znajdziecie u nas zajęcia z zakresu sportu, zdrowia, języków obcych, rękodzieła, psychologii oraz nauki obsługi komputera i telefonu. Pomagamy wzmocnić społeczne i emocjonalne więzi między osobami, a także zapobiegamy izolacji społecznej, przyczyniamy się do poprawy jakości życia osób dojrzałych, pomagamy zachować zdrowie i sprawność, a także pozwalamy na rozwijanie pasji i zainteresowań.

Co daje uczestnictwo w Klubie Seniora Akademii Seniora?

Przede wszystkim masz pierwszeństwo w uzyskiwaniu informacji o wszystkim co się dzieje w Akademii. Otrzymasz informacje SMS o propozycjach dotyczących spotkań, warsztatów, kursów i wydarzeń w Akademii zanim dowiedzą się o tym inni. Otrzymasz informacje niedostępne dla innych między innymi o promocjach, dofinansowanych zajęciach, promocyjnych biletów do teatrów i Opery. Jeśli będziesz członkiem Klubu zapłacisz za niektóre zajęcia mniej niż inni a na niektóre zajęcia wejdziesz całkowicie za darmo. Dodatkowo od naszych partnerów otrzymasz zniżki i promocje.

DLACZEGO WARTO DOŁĄCZYĆ DO KLUBU SENIORA AKADEMII SENIORA?

Pewne jest jedno – każdy może czerpać z dołączenia do takiego klubu mnóstwo korzyści, których możesz nie znaleźć, gdy nie jesteś naszym członkiem, a to dlatego, że członkowie Klubu otrzymują informacje o ofertach, spotkaniach, wydarzeniach na terenie Akademii  Seniora w Szczecinie.

  1. Sposób na spędzanie wolnego czasu.

Dla wielu seniorów emerytura jest momentem, kiedy tak naprawdę nie wiedzą, jak mogą spędzać wolny czas. Klub seniora Akademii Seniora jest wówczas doskonałym rozwiązaniem! Organizujemy wyjazdy na wycieczki jednodniowe, wyjścia do kina czy teatru, spotkania z aktorami, znanymi ludźmi i specjalistami z różnych dziedzin jak również można spędzić czas na przykład w klubie brydżowym. Będzie to wyjątkowa odskocznia od codziennej rutyny!

  1. Miejsce nawiązywania nowych znajomości.

Nie ma się co oszukiwać – wielu seniorów, mimo obecności w ich życiu dzieci czy wnuków, niestety często zabieganych i zapracowanych, w pewnym stopniu czuje samotność. Korzystając z różnego rodzaju zajęć i spotkań można poznawać nowe osoby, nawiązywać przyjaźnie, rozmawiać i miło spędzać czas. Wiele tego typu znajomości z czasem wykracza poza spotkania w klubie seniora i staje się bliskimi przyjaźniami na długie lata. Wyszliśmy jeszcze dalej gdyż stworzyliśmy pierwszy w mieście Kącik towarzyski czyli bezpieczną tablicę ogłoszeń dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów chcą znaleźć koleżankę lub kolegę aby wspólnie iść do kina, teatru czy na kawę. Jest to idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają też relacji bardziej intymnych.

  1. Doszkalanie się – uczenie przez całe życie i zajęcia ruchowe.

Niezwykle ważne jest aby trenować mózg i nie poddawać się rutynie gdyż ciągła gimnastyka mózgu pozwala na lepsze i dłuższe życie i przeciwdziała chorobom neurogennym. Można uczyć się języka obcego poznać komputer, Internet i telefon a dla ciała mamy zarówno spacery Nordic Walking, pilates jak i gimnastykę Zdrowy kręgosłup.

  1. Profilaktyka depresji.

Depresja jest niestety częstym problemem osób starszych. Samotność a niekiedy choroba, brak czasu ze strony bliskich – wszystko to może negatywnie wpłynąć na kondycję psychiczną osoby starszej i w konsekwencji przyczynić się do rozwoju depresji. Regularne spotkania w klubie seniora z rówieśnikami i miłe spędzanie czasu jak również zajęcia z psychologiem w ramach warsztatów psychologicznych stanowi w tej kwestii doskonałe działanie profilaktyczne, pozwala utrzymywać dobre samopoczucie i sprawność intelektualną.

  1. A może wolontariat?

Eksperci twierdzą, że osoby starsze – cierpliwe, doświadczone, pełne empatii i życiowej mądrości – są doskonałymi wolontariuszami. Może to być fantastyczna możliwość pomocy innym, dająca satysfakcję i poczucie bycia potrzebnym. Masz jakąś pasję? Jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie i chcesz się podzielić z innymi – poinformuj nas i razem stworzymy spotkania lub zajęcia!

Teraz już wiesz dlaczego warto przyłączyć się do Akademii Seniora gdyż:

MIARĄ MŁODOŚCI JEST APETYT NA PRZYJEMNOŚCI

Zapisz się do Klubu Akademii Seniora już gdyż opłata miesięczna to tylko 15 zł wypełnij deklarację i otrzymuj powiadomienia na swój telefon o wszystkim co się dzieje w szczecińskiej Akademii Seniora.

Ile kosztuje uczestnictwo w Klubie Seniora Akademii Seniora?

Składka miesięczna wynosi 15 złotych. Dla wygody opłaty przyjmujemy za okres 6 miesięcy lub 1. roku.

Co należy zrobić aby dołączyć do Klubu Seniora Akademii Seniora?

Przyjdź do Sekretariatu Akademii Seniora i wypełnij deklarację podając numer telefonu oraz maila (jeśli masz) i pozwól nam wysyłać do siebie SMS a zaczniesz otrzymywać informacje na temat różnych atrakcji w Akademii Seniora. W zakładce „to już było” zobaczysz wszystko to, co odbyło się w Akademii Seniora.

Akademia Seniora      tel. 508 199 196