OGRODY HOTRULUS DOBRZYCA I KOŁOBRZEG

Wycieczka do Dobrzycy aby zwiedzić najbardziej znane ogrody w Polsce – zwiedzanie Ogrodów Tematycznych z przewodnikiem lokalnym, który opowie nam o wszystkich zakamarkach, tajemnicach i ciekawostkach tego wyjątkowego ogrodu, później będzie czas wolny na zakupy.

Następnie przejazd do drugiego ogrodu i zwiedzanie Ogrodów Spectabilis bez przewodnika gdzie centralnym punktem jest największy w świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km. Spacery po labiryncie, jedną z trzech tras zwiedzania gwarantują doskonałą zabawę. W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa, której oryginalna konstrukcja została zrealizowana na wzór podwójnej nicią DNA. Z tarasu wieży rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wioski, pola i lasy, a w dobrą pogodę na Morze Bałtyckie.

Na zakończenie jedziemy do Kołobrzegu na spacer po mieście, promenadzie i molo oraz po plaży (no i obowiązkowo ryba z frytkami).

Cały dzień na powietrzu 🙂 gdyż wyjeżdżamy o godzinie 7:30 i wracamy około 19:30. W cenie jak zawsze przejazd, bilety wstępu i ubezpieczenie

OGRODY HOTRULUS DOBRZYCA

Podobne wpisy