SZWAJCARIA KASZUBSKA CHMIELNO, KARTUZY, WIEŻYCA

Dzięki współpracy z naszym partnerem zapraszamy na wyjazd do SZWAJCARII KASZUBSKIEJ. Ciekawy wyjazd, gdzie możemy być przez jeden dzień w ……Szwajcarii 🙂

Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd w kierunku Szwajcarii Kaszubskiej – malowniczej krainy obejmującej swym obszarem najwyżej położoną część Kaszub.
Charakterystycznym elementem tutejszego krajobrazu są zalesione wzniesienia poprzecinane dolinami oraz liczne jeziora rynnowe. Realizację programu rozpoczniemy od wizyty w Chmielnie, gdzie odwiedzimy Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. Rodzina Neclów od 10 pokoleń zajmuje się garncarstwem, a od ponad 100 lat wytwarza tradycyjną kaszubską ceramikę w niewielkim chmieleńskim warsztacie. Wyroby Neclów zyskały sławę już w dwudziestoleciu międzywojennym, jako nośnik kaszubskiej kultury ludowej, a także ze względu na wysoką wartość artystyczną. W muzeum zobaczymy m.in. jak powstaje tutejsza ceramika, zagościmy w pracowni garncarskiej, zobaczymy też ekspozycję najpiękniejszych powstałych tu naczyń. Następnie udamy się do Kartuz, uważanych za nieoficjalną stolicę Kaszub, a także centrum życia kulturalnego Kaszubów. Pobyt w Kartuzach rozpoczniemy od zwiedzania Muzeum Kaszubskiego. Wewnątrz zapoznamy się z tradycyjnymi zajęciami miejscowej ludności, ich ubiorem i zwyczajami, zobaczymy wnętrze XIX-wiecznej izby kaszubskiej, a także wytwory sztuki ludowej. Następnie zobaczymy najciekawsze miejsca w mieście, a wśród nich kolegiatę pw Najświętszej Maryi Panny. XIV-wieczna, gotycka świątynia jest pozostałością zespołu klasztornego zakonu Kartuzów. Uwagę zwraca w niej charakterystyczny dach w kształcie wieka trumny a także bogate wyposażenie. Przerwa przy kartuskim Rynku. W dalszej części dnia przejazd pod Wieżycę – najwyższe wzniesienie Szwajcarii Kaszubskiej. Krótki spacer na szczyt, na którym znajduje się 30-metrowa wieża widokowa im. Jana Pawła II. Ze szczytu wieży zobaczymy rozciągający się na wiele kilometrów, wspaniałą panoramę. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty.

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota/przewodnika, ubezpieczenie
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu i zestawów Tour-Guide (40 zł.)
Szczecin: Wyjazd: 06:30 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa przy domkach profesorskich). Powrót ok. 22:45

 

 

Podobne wpisy