Wrzesień czyli ZACZYNAMY

Ruszyliśmy z kopyta i już 1 września pojechaliśmy do Torunia aby poznać miasto, posmakować pierników, zintegrować się, zobaczyć Zamek w Golubiu i po prostu odpocząć. Pogoda nam dopisała i była wyśmienita, co nie było bez znaczenia dla naszych humorów 🙂  Spaliśmy w świetnym miejscu, schodziliśmy całe Stare Miasto, potańczyliśmy, zintegrowaliśmy się czyli plan wykonany w 100%.

Ruszyły cykliczne zajęcia czyli kilka grup językowych, warsztaty komputerowe i zajęcia ruchowe – Zdrowy Kręgosłup i Pilates. Oczywiście chodzimy z kijkami – Nordic Walking w dwóch grupach dla szybkich antylop i wolniejszych, spacerowych róż 🙂

9 września pojechaliśmy zobaczyć co się dzieje w Ogrodach Tematycznych Hortulus w Dobrzycy. Pogada nadal była przepiękna, przewodnicy po Ogrodach weseli, merytoryczni i sympatyczni. Podziwialiśmy, pofotografowaliśmy, napiliśmy się kawy i pojechaliśmy na rybę do Kołobrzegu… 🙂  Było wspaniale. Poleżeliśmy na plaży, pomoczyliśmy nogi, pojedliśmy samych dobrych smakołyków 🙂 Było bosko 🙂

10 września – ponieważ pogoda wciąż nam dopisuje – poszliśmy podziwiać schrony w okolicach Jeziora Szmaragdowego… Zapierające dech w piersiach zejście do chłodnego schronu – królestwa nietoperzy – na długo zostanie w naszych głowach. Ale…. być tam i nie zjeść kiełbaski z ogniska???    Zjedliśmy, porozmawialiśmy, wypoczęliśmy i nawet nie było dużo komarów !!!!

11 września – zaczynamy Tydzień Inicjatyw Senioralnych, będąc jednym z wielu przygotowaliśmy kilka propozycji dla wszystkich chętnych ale pomimo tego w Domu Skandynawskim spotykamy się z fachowcami aby posłuchać i porozmawiać o depresji: „Depresja? Depresji nie widać.”

 

Podobne wpisy