Spotkanie z… AUTYZM

Autyzm jest całościowym zaburzeniem neurorozwojowym. Oznacza to, że u osób z tym zaburzeniem obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania w takich sferach rozwoju jak: język, komunikacja, kompetencje społeczne, rozwój emocjonalny, poznawczy oraz ruchowy.

Chcemy się spotkać  z  Krajowym Towarzystwem Autyzmu w Oddział w Szczecinie aby porozmawiać czego boją się dzieci z autyzmem? Jak funkcjonują rodzice dzieci autystycznych? Odpowiemy sobie na pytania, które bardzo często rodzą się w naszych głowach – jak się zachować spotykając taką osobę? Panie z Krajowego Towarzystwa Autyzmu opowiedzą o stowarzyszeniu – kim są i czym się zajmują. Opowiedzą o tym czym jest AUTYZM – co to jest, jak się objawia, relacje z osobą w spektrum autyzmu. Pokażą Państwu krótki film o swoich podopiecznych oraz oczywiście odpowiedzą na pytania.

Na spotkaniu będzie Pani  Małgorzata Szczepańska prezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Oddział w Szczecinie i mama dorosłej córki ze spektrum autyzmu
oraz Małgorzata Polańska – Matz   pedagog specjalny z ogromnym doświadczeniem, współzałożycielka naszego stowarzyszenia, przez wiele lat pełniła funkcję prezesa.
Obecnie zajmuje  się diagnozowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych.

Podobne wpisy